O nas


Przedszkole „Bystrzaki” powstało we wrześniu 2011.

Nasza placówka wpisana jest do ewidencji działalności oświatowej pod numerem Woś-S.4430.602.2013 i ewiduje w rejestrze Niepublicznych Przedszkoli Urzędu Miasta Szczecin. W związku z tym jesteśmy pod ciągłym nadzorem Urzędu Miasta, Sanepidu i Kuratorium Oświaty. Przeprowadzona przez Kuratorium Oświaty w maju 2015 ewaluacja problemowa podsumowała działalność naszego przedszkola w oficjalnym raporcie. (raport z ewaluacji)

Jesteśmy Przedszkolem INTEGRACYJNYM.

Zgłaszają się do nas rodzice, którzy chcieliby dla swojego dziecka miejsca w przyjaznym środowisku, gdzie ich dziecko może się zintegrować z rówieśnikami pomimo swojej choroby. W naszych niedużych grupach bardzo dobrze odnajdują się dzieci niedosłyszące, niesłyszące, słabowidzące, upośledzone w stopniu lekkim, dzieci z zespołem Aspergera oraz innymi dysfunkcjami. W grupie do 16 osób uczęszcza do 5 uczniów niepełnosprawnych. Opiekę nad grupą sprawuje dwóch wychowawców: nauczyciel wychowania przedszkolnego, oraz nauczyciel wspomagający, którzy współpracują, aby zapewnić grupie jak najlepsze warunki pracy i pobytu w przedszkolu .

Wspieramy dzieci, które z powodu swojej niepełnosprawności mają problem w komunikacji z otoczeniem. Wspomagamy ich wprowadzając system komunikację alternatywną tj. język migowy, system komunikacji obrazkowej, program multimedialny Mówik

20220420_170812
249314942_223258543230875_4359448131262924250_n

Przedszkole mieści się w spokojnej części śródmieścia przy ul. Monte Cassino 18 w pobliżu Urzędu Miasta i Jasnych Błoni. To właśnie sąsiedztwo Parku Kasprowicza daje nam codzienną okazję do obcowania z przyrodą i obserwowanie zmian natury w cyklu pór roku (zobacz naszą lokalizację w Google Maps).

Na potrzeby przedszkola został zaadaptowany lokal o powierzchni ok 200 m2, który spełnia wszelkie wymogi budowlane, przeciwpożarowe i wytyczne sanepidu dotyczące niepublicznych przedszkoli. Do dyspozycji mamy duży ogród, oraz wydzielony plac zabaw, wyłącznie do naszego użytku.(zdjęcia)

W roku szkolnym 2022/23 dzieci w przedszkolu podzielone będą na cztery grupy wiekowe :

„Żyrafki” 2,5-3,5-latki

„Słoniki” 4-5-latki

„Krokodylki” 5-latki.

„Tygryski” 6 latki „Zerówka”

Nad każdą grupą opiekę sprawuje dwóch wychowawców (zobacz naszą kadrę).

Posiłki dla dzieci przygotowuje firma cateringowa „Presto” (Bar Kubuś, ul. Chopina) , która specjalizuje się w żywieniu zbiorowym przedszkoli. Śniadania i obiady, które nam dostarczają są smaczne i świeże, a przede wszystkim chętnie zjadane przez dzieci (zobacz nasz jadłospis).

Więcej o tym, jak pracujemy w zakładce „Metody pracy”


aacc


prywatne przedszkole szczecin, przedszkole szczecin, przedszkole prywatne szczecin, przedszkole integracyjne szczecin, najlepsze przedszkole szczecin, nabór do przedszkoli szczecin, rekrutacja do przedszkola szczecin, integracja sensoryczna szczecin, wwr szczecin, przedszkole niepubliczne szczecin, terapia dla dzieci szczecin, niepubliczne przedszkole szczecin