Elektrostymulacja logopedyczna

Beznazwy-1

Elektrostymulacja języka i podniebienia miękkiego to metoda terapii, która jest skutecznym  uzupełnieniem leczenia logopedycznego u dzieci.

Polega ona na przepływie prądu o bardzo niskim natężeniu przez mięśnie podniebienia miękkiego lub języka w celu usprawnienia ich funkcji.

Elektroterapia oddziałuje na cały aparat artykulacyjny człowieka, wspomagając jego działanie. Zabieg pobudza do pracy włókna mięśniowe podniebienia, wskutek czego następuje wzmocnienie siły, przyrost masy oraz objętości mięśni.

Dla kogo?

  • dla dzieci uczęszczających do naszego przedszkola oraz dla dzieci spoza naszego przedszkola w godzinach popołudniowych

Kto może być objęty terapią?

Szczególne wskazania do zabiegów elektrostymulacji mają pacjenci:

  • po operacji rozszczepu podniebienia,
  • z opóźnionym rozwojem mowy,
  • z zaburzeniami mowy (dyslalia),
  • z mową nosową (rynolalia),
  • z afazją mowy,
  • z dyzartrią.
Plakat A1 59.4x84.1 cm

Ile kosztuje terapia?

cennik

Jak zapisać dziecko?:

Rodzicu, jeśli chciałbyś aby Twoje dziecko było objęte elektrostymulacją w Gabinecie Terapeutycznym „Bystrzaki”

skontaktuj się z nami telefonicznie 696-929-828 

lub mailowo bystrzakiszczecin@wp.pl

Zabiegi prowadzi:

multitronic

Do elektrostymulacji wykorzystuje się wysokospecjalistyczny sprzęt medyczny. Dla uzyskania przepływu prądu, który pobudza mięśnie stosuje się dwie elektrody. Zabieg jest komfortowy, bo zupełnie bezbolesny. W zależności od stanu wrażliwości skórnej pacjent może odczuwać lekkie mrowienie lub może nie odnotować żadnych odczuć.

Dla uzyskania najlepszej skuteczności zaleca się 3 serie zabiegów. W każdej serii wykonuje się 10 zabiegów elektrostymulacji, po jednym zabiegu dziennie.

mgr Adela Kusz-Przeradowska

mgr Adela Kusz-Przeradowska

neurologopeda

Elektrostymulacja Szczecin, Elektrostymulacja logopedyczna, elektrostymulacja języka i podniebienia miękkiego, zabiegi szczecin, zabiegi logopedyczne szczecin, elektroterapia, neurologopeda szczecin, logopeda bystrzaki, bystrzaki terapia, mikropolaryzacja mózgu