O nas

Przedszkole „Bystrzaki” powstało we wrześniu 2011.

Nasza placówka wpisana jest do ewidencji działalności oświatowej pod numerem Woś-S.4430.602.2013 i ewiduje w rejestrze Niepublicznych Przedszkoli Urzędu Miasta Szczecin. W związku z tym jesteśmy pod ciągłym nadzorem Urzędu Miasta, Sanepidu i Kuratorium Oświaty. Przeprowadzona przez Kuratorium Oświaty w maju 2015 ewaluacja problemowa podsumowała działalność naszego przedszkola w oficjalnym raporcie. (raport z ewaluacji)

Przedszkole mieści się w spokojnej części śródmieścia przy ul. Monte Cassino 18 w pobliżu Urzędu Miasta i Jasnych Błoni. To właśnie sąsiedztwo Parku Kasprowicza daje nam codzienną okazję do obcowania z przyrodą i obserwowanie zmian natury w cyklu pór roku (zobacz naszą lokalizację w Google Maps).

Na potrzeby przedszkola został zaadaptowany lokal o powierzchni ok 120 m2, który spełnia wszelkie wymogi budowlane, przeciwpożarowe i wytyczne sanepidu dotyczące niepublicznych przedszkoli. Do dyspozycji mamy duży ogród, oraz wydzielony plac zabaw, wyłącznie do naszego użytku.(zdjęcia)

W roku szkolnym 2018/19 dzieci w przedszkolu podzielone są na trzy grupy wiekowe :

„Żyrafki” 2,5-3,5-latki

„Krokodylki” 4-5-latki.

„Tygryski” 6- latki „Zerówka”

Nad każdą grupą opiekę sprawuje dwóch wychowawców (zobacz naszą kadrę).

 

Posiłki dla dzieci przygotowuje firma cateringowa „Presto” (Bar Kubuś, ul. Chopina) , która specjalizuje się w żywieniu zbiorowym przedszkoli. Śniadania i obiady, które nam dostarczają są smaczne i świeże, a przede wszystkim chętnie zjadane przez dzieci (zobacz nasz jadłospis).

Więcej o tym, jak pracujemy w zakładce „Metody pracy”