Kinesiotaping

kinesi

Co to jest?:

Kinesiotaping to innowacyjna metoda leczenia używana w fizjoterapii, medycynie sportowej oraz ortopedii. Kinesiotaping u niemowląt stosuje się z dużym powodzeniem, aby wspomagać pracę wybranej grupy mięśni i stawów. Ta metoda jest szczególnie dedykowana dla maluchów z podwyższonym lub obniżonym napięciem mięśniowym oraz do wspierania i korygowania ich rozwoju ruchowego.
kines (4)

Jak działa kinesiotaping?

1. Zmniejszenie występowania bólu – stosowanie plastrów do kinesiotapingu na objęty zmianami chorobowymi obszar, dzieci mogą odczuwać ulgę bez konieczności stosowania u nich różnego rodzaju zabiegów terapeutycznych czy podawania im leków przeciwbólowych.

2. Leczenie ortopedyczne – dzieci często nie rozumieją celu ćwiczeń rehabilitacyjnych wykonywanych podczas terapii. Plastry do kinesiotapingu zapewniają więc alternatywne i dodatkowe leczenie u najmłodszych z urazami ortopedycznymi. Można je stosować w przypadku np. słabych lub słabo rozwijających się mięśni, zaburzeń chodu, niedowładów, a nawet przy nieprawidłowej postawie ciała.

3. Zaburzenia nerwowo-mięśniowe – taśmy do kiensiotapingu okazały się skuteczne do aktywacji mięśni słabych i hamowania nadaktywnych. Dzięki łatwej i bezpiecznej aktywacji, u dzieci cierpiących na zaburzenia w przewodnictwie nerwowo-mięśniowym, takich jak mózgowe porażenie lub dystrofia mięśniowa, odnotowano poprawę zdolności ruchów i zmniejszenie objawów.

 

kinesio

Cena:

Terapia jest bezpłatna dla dzieci, które posiadają

  • opinię o potrzebie kształcenia specjalnego

lub

  • opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju

Jeśli nie posiadasz opinii z poradni, sprawdź cennik.

Godziny:

Zajęcia dla dzieci przedszkolnych odbywają się w godzinach 8:00-17:00

Dzieci spoza przedszkola: godziny terapii ustalamy indywidualnie z rodzicami

 

Jak zapisać dziecko?

Rodzicu, jeśli chciałbyś aby Twoje dziecko było objęte terapią wad stóp w Gabinecie Terapeutycznym „Bystrzaki”

skontaktuj się z dyrekcją telefonicznie 696-929-828 

lub mailowo bystrzakiszczecin@wp.pl

lub przez FORMULARZ KONTAKTOWY

mgr Aleksandra Skowrońska

mgr Aleksandra Skowrońska

terapeuta NDT Bobath, manualnej terapii wad stóp, kinesiotaping